آندومتریوز

آندومتریوز

کیست آندومتریوز چیست ؟ تشخیص دقیق آندومتریوز با چه روشی امکان پذیر است ؟ اولین علائم بروز آندومتریوز چیست ؟ خیلی از افراد با آندومتریوز آشنایی ندارند و علائم و راهکار های درمانی آن را نمی دانند . دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان در این مقاله در رابطه با کیست آندومتریوز و راهکار های درمان آن صحبت می کنند . اگر شما هم اطلاعی در این زمینه ندارید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید .

آندومتریوز

آندومتریوز

در حقیقت آندومتریوز در دسته بیماری های خطرناک می باشد که در بین بانوان بسیار شایع می باشد،بیشتر این بیماری سبب درگیر شدن دیواره لگن ، تخمدان ها و روده بزرگ می شود . البته در موارد بسیار نادر ممکن است اندومتریوز در پوشش خارج از ناحیه لگن نیز منتشر گردد و در آن ناحیه سبب بروز اختلالاتی گردد .

علائم آندومتریوز

در مراحل اولیه آندومتریوز چه در دوران قاعدگی و چه خارج از این دوران می توانند سبب بروز درد در فرد گردد ،بسته به پیشرفت آندومتریوز ،ممکن است این درد شدید یا خفیف باشد .
احساس درد در هنگام دفع ادرار و مدفوع از دیگر علائم اندومتریوز است .
احساس دردر در هنگام رابطه زناشویی
بروز اختلالاتی همچون بروز نازایی و اختلال در روند قاعدگی همگی می توانند از علائم آندومتریوز شناخته شوند .
توصیه می گردد با بروز هر یک از علائم ذکر شده به متخصص زنان خود مراجعه کنید .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . همچنین در زمینه درمان و تشخیص انواع بیماری ها از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستند  شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :۰۲۱۴۴۰۴۸۷۴۴

تشخیص آندومتریوز

متاسفانه باید گفت تشخیص آندومتریوز کمی پیچیده است و انجام سونوگرافی و یا MRI در این زمینه کمک چندانی نمی کند . تنها راهکار دقیق تشخیص این بیماری با کمک لاپاراسکوپی و تهیه نمونه برای بررسی های بیشتر می باشد .

بهترین راهکار درمان آندومتریوز

درمان کیست آندومتریوز را می توان در دو دسته قرار دارد درمان دارویی و درمان با کمک جراحی .
همان طور که در ابتدا گفته شد آندومتریوز در دسته بیماری های خطرناک است . بسته به پیشرفت ،شرایط بیمار و صلاحدید پزشک ممکن است هر کدام از این روش های درمان توصیه می شود .

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

درمان فیبروم رحمی

سرطان رحم

چکاپ دوره ای زنان

لابیاپلاستی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

4 − دو =