اقدامات لازم بارداری

اقدامات لازم بارداری

چه اقداماتی قبل از بارداری لازم است ؟ برای داشتن یک بارداری سالم و بی خطر چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟ قبل از بارداری چه غذاهایی بخوریم ؟ چه آزمایشاتی قبل از بارداری لازم است ؟ و سوالاتی از این قبیل ، که همگی در داشتن یک بارداری سالم اهمیت دارند . به همین دلیل دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان در این مقاله اقدامات لازم که باید توسط زوجین قبل از بارداریف جدی قلمداد شوند را بررسی می کنند . توصیه می شود اگر شما هم تصمیم به بارداری دارید و یا حتی باردار هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

اقدامات لازم بارداری

اقدامات لازم بارداری

گام اول برای بارداری

در مرحله اول یک زوج برای باروری لازم است تا به یک متخصص زنان خوب و با تجربه در زمینه زایمان و مراقبت های قبل از بارداری مراجعه کنند، تا تمام آزمایشات و معاینات لازم توسط متخصص زنان برای بررسی آمادگی برای بارداری انجام شود . بهترین حالت این گونه است که ، حداقل سه ماه قبل از اقدام برای بارداری ویزیت نزذ متخصص زنان انجام شود . دکتر صدیقه آذری دکتر زنان در صادقیه در طی این معاینات تست پاپ اسمیر و هر گونه تست های خونی لازم را انجام می دهند و طی زمان بندی های مشخص چکاپ دوره ای زنان را تجویز می کنند .

بررسی هر گونه اختلالات ژنتیکی

در صورتی که زوج رابطه فامیلی با یکدیگر داشته باشند، لازم است تا قبل از اقدام به بارداری از نظر ژنتیکی آزمایشات لازم را انجام دهند. انجام این آزمایشات از بروز بیماری های همچون تالاسمی ، آنمی و… جلوگیری می کند .

بررسی هر گونه عفونت های جنسی

وجود هر گونه عفونت می تواند بر بارداری تاثیر گذار باشد . از جمله عفونت هایی همچون زگیل تناسلی، عفونت در رحم و یا لگن که می توانند زمنیه ساز بروز چسبندگی ها در لوله های رحمی شود، از دلایل اصلی برای ناباروری شناخته می شود .

اصلاح سبک زندگی

تغذیه سالم و اصلاح سبک زندگی در یک باروری سالم بسیار موثر است . مصرف ویتامین های مورد نیاز همچون اسید فولیک قبل از باروری ضروری است و ازاحتمال فرزندی با آنومالی مغزی و یا نخاعی می کاهد . سعی شود رژیم غذایی متعدل و سر شار از مواد مغذی در برنامه غذایی قرار بگیرد که بتواند از کمبود هر گونه ویتامین جلوگیری کند .

کنترل عادات زندگی

گاهی فرد بنا بر شغل و حرفه خود مجبور است در محیط های آلوده به مواد شیمیایی و یا اشعه کار کنند . و یا اینکه در محیط خانه، حیوان خانگی نگهداری می شود . در این موارد لازم است این حیوانات از نظر هر گونه بیماری بررسی شوند .
متاسفانه گاهی هم فرد به مصرف الکل و یا مواد مخدر اعتیاد دارد ، باید هر چه سریعتر این عادات اشتباه اصلاح شود زیرا می تواند خطرات جبران ناپذیری را بر جنین داشته باشد .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید : 44048016

حفظ تناسب اندام

تناسب اندام قبل از بارداری می تواند به مادر برای زایمان راحت کمک کند . شاخص بدنی نباید کمتر و یا بیشتر از 15 درصد وزن ایده آل باشد . مشاوره با متخصص زنان خود در این زمینه می تواند کمک کند تا شما در عین داشتن یک تغذیه خوب و ایده ال تناسب اندام خود را حفظ کنید .

نتیجه گیری

در اخر به عنوان نتیجه گیری می توانیم بگوییم که باید زوج ها برای بارداری و بچه دار شدن حوصله و صبر بالایی داشته باشند . گاهی دیده می شود که بعد از اقدام به بارداری 6 ماه تا زمان باروری فاصله وجود دارد که تها در صورتی که این زمان بیش از اندازه طولانی شد باید به دنبال علت ناباروری بود . در این موارد مشاوره قبل از بارداری زیر نظر یک متخصص زنان خوب و با تجربه می تواند بسیار کمک کننده باشد .

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

درمان فیبروم رحمی

 جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

لابیاپلاستی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

2 × 4 =