بارداری پوچ

بارداری پوچ

علت بارداری پوچ چیست ؟ چطور می توانیم از بارداری پوچ جلوگیری کنیم ؟ آیا بارداری پوچ درمانی دارد ؟ شاید شما هم پاسخ این سوالات را ندانید . بارداری یکی از مهم ترین دوران زندگی فرد است که نیاز به توجه و البته مراقبت های ویژه دارد . اگر شما هم تصمیم به بارداری دارید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید . در ادامه در رابطه با علت بارداری پوچ و راه های درمان آن صحبت می شود.

بارداری پوچ

بارداری پوچ

در حقیقت علت اصلی بارداری های پوچ ، می تواند ناهنجاری های کروموزومی باشد ، زیرا سقط جنین زیر 8 و 12 هفته اغلب به دلیل اختلالات کروموزومی به وجود می آید . ممکن است اختلالاتی در گامتهای های  نر و ماده وجود داشته باشد و سبب شود محصول لقاح از کیفیت پایینی برخوردار شود ، که همین امر از همان مراحل اولیه، سبب عدم تشکیل جنین و در نهایت حاملگی پوچ می گردد . در اغلب موارد بدون اینکه ختم بارداری انجام شود ، ممکن است خود رحم با خونریری، بارداری را پایان دهد .
اما اگر بخواهیم دلایل بارداری پوچ را بیام کنیم می توانیم ،اختلالات کروموزومی (بحث متاسیون های ژنی ، که نقش اساسی دارند ) را بیان کنیم .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :44048016

بهترین زمان برای بارداری، بعد از تجربه یک بارداری پوچ

طبق مطالعات علمی اخیر  بیان شده است که فرد  یک ماه بعدش می تواند اقدام به بارداری کند . ممکن است رحم خود به خودی  دفع را انجام دهد  ،اما اگر با استفاده از کورتاژ عمل دفع انجام شود ، نیاز به مراقبت های لازم  می باشد . اما در هر صورت لازم است تا بررسی های لازم قبل از اقدام به بارداری زیر نظر متخصص زنان صورت گیرد تا از بروز هر گونه اختلال جلوگیری شود .

روش های درمان بارداری پوچ

در بارداری های پوچ رحم سعی در دفع دارد ، اما ممکن است موفق به دفع نباشد و نیاز به اقدامات و دارو های لازم باشد . بعد از مصرف دارو یک سونوگرافی انجام می شود تا بررسی شود بقایایی باقی نمانده ، اگر بعد بررسی ها سقط کامل صورت نگرفته باشد نیاز به تخلیه کامل رحم با استفاده از کورتاژ و بیهوشی توسط متخصص زنان می باشد . داشتن روحیه کافی در کنار کنترل های مناسب می تواند نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد یک بارداری پوچ داشته باشد . دکتر صدیقه آذری با تجویز آزمایشات و دارو های لازم، سعی در کاهش احتمال بروز بارداری پوچ دارند . شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره قبل از بارداری به مطب دکتر زنان خوب در صادقیه مراجعه کنید .

پاسخ

هفده − 13 =