دانستنی های قبل از بارداری

دانستنی های قبل از بارداری

دوره بارداری یک تغییر فراگیر و جامع در طول زندگی هر شخص است که لازم است در این دوران بیشتر به متخصص زنان مراجعه شود تا تمام تست های پزشکی برای بررسی سلامت انجام شود ،همچنین این دوران شامل اتفاقاتی می شود که ممکن است تا به حال در زندگی خود آن ها را تجربه نکرده اید ،برای همین فرد باردار مسئولیت های بیشتری را بر عهده دارد ،از جمله تغذیه مناسب و عدم مصرف دخانیات . تمام اقداماتی که قبل از بارداری و در طول بارداری انجام می شود ، کمک می کند تا فرزندی سالم به دینا آورید . اگر شما هم تصمیم به بارداری دارید دارید بهتر است مراقبت های لازم قبل از بارداری را رعایت کنید ،در ادامه دکتر آذری در رابطه با راهکار های یک بارداری سالم صحبت می کنند .
انتخاب یک متخصص زنان که به او اعتماد دارید در این دوران کمک کننده است ،زیرا لازم است تا در این دوران به طور منظم به پزشک مراجعه کنید ، انجام چکاپ های دوره ای ای زنان قبل از بارداری لازم است .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :۰۲۱۴۴۰۴۸۷۴۴

در صورتی که مادر تمام اقدامات لازم را قبل از بارداری انجام دهد ،می تواند بارداری خوب و ایمنی را پشت سر بگذارد . هدف از مراقبت های قبل از بارداری در این است که یک مادر در بهترین شرایط از نظر فیزیکی و روحی وارد بارداری شود . به خصوص برای مادرانی که بیماری مزمنی دارند ،به طور مثال فرض کنید خانمی مبتلا به دیابت ،فشار خون ، بیماری قلبی ،صرع و مواردی از این قبیل باشد ،بهترین حالت در این موارد این است که مادر قبل از اینکه وارد بارداری شود ،به متخصص زنان مراجعه کند و تحت کنترل قرار گیرد و بعد از این اقدامات در شرایط ایده ال وارد بارداری شود .

آمادگی قبل از بارداری

آمادگی قبل از بارداری

بضی از بیماری های زمینه ای اگر مورد کنترل قرار نگیرند ممکن است در دوران بارداری تشدید شوند و به جنین آسیب وارد کند ،در صورتی که مادر قبل از بارداری تحت کنترل قرار گیرد تمامی این عوارض ها به حداقل می رسد.

انتخاب بهترین زمان برای بارداری

درصورتی که خانم دارای سیکل منظم قاعدگی باشد ،اولین زمان نزدیکی برای بارداری باید 5 روز قبل از زمان مورد انتظار برای تخمک گذاری باشد ، زمانی که فرد تصمیم به بارداری دارد باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نکند ،همچنین در این بازه زمانی ،نزدیکی یک شب در میان تا روز نوزدهم ادامه داشته باشد . در صورتی که در این دوران، بارداری رخ دهد می توان گفت بهترین زمان برای بارداری است .

مصرف مکمل ها قبل از بارداری

جدا از کنترل هر گونه بیماری زمینه ای لازم است تا قبل از بارداری یک سری از مکمل ها مصرف شود . از جمله این مکمل ها اسید فولیک است که می تواند سبب کاهش احتمال فزرندی با انومالی مغزی و نخاعی شود . مادر قبل از بارداری و بعد از آن باید دارای یک تغذیه سالم و متعادل باشد. گاهی دیده می شود که مادر عادت به گیاه خوری یا کم غذا خوردن دارند ،در این موارد دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان با ارائه یک برنامه غذایی ،این کمبود ویتامین ها را جبران می کنند

آزمایشات مورد نیاز در طول بارداری

یک سری آزمایش در طول بارداری وجود دارد که لازم است در هفته های معینی انجام شود ،این آزمایشات تضمین کننده سلامت جنین شماست و می تواند خیلی از بیماری ها را شناسایی کند و ممکن است بیماری های جدیدی در این آزمایش شناسایی شوند که قبلا از آن ها اطلاعی نداشته اید .

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

سفید کردن واژن

تنگ کردن واژن

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

درمان فیبروم رحمی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

نوزده + پانزده =