درمان تنبلی تخمدان

درمان تنبلی تخمدان

درمان قطعی تنبلی تخمدان چیست ؟ آیا تنبلی تخمدان باعث نازایی می شود ؟ تبلی تخمدان به چه دلیل بروز می کند ؟ آیا تنبلی تخمدان ارثی است ؟ متاسفانه تنبلی تخمدان ،می تواند عوارض بسیاری با خود همراه داشته باشد، به همین دلیل بیشتر بیماران هنگام مراجعه به مطب ما در صادقیه سوالاتی از این قبیل می پرسند، اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .
متاسفانه امروزه تنبلی تخمدان ها در خاتم ها شایع شده است ، و بیشتر در خانم هایی دیده می شود که وزن بالایی دارند . تغییر در عادات ماهیانه ،آکنه ، پرمویی ، دیابت ، چاقی ،فشار خون بالا و موارد بسیاری دیگر می تواند به مرو زمان سبب بروز PCO یا تنبلی تخمدان شود .

درمان تنبلی تخمدان

درمان تنبلی تخمدان

 

آیا تنبلی تخمدان ارثی است ؟

بیماری هایی که می توانند از طریق ژنتیک انتقال یابند، همه با احتمال صد در صد نیست و طبقه بندی خاصی دارند . برخی از بیماری ها وجود دارند که تنها ژنتیک در انتقال آن ها تاثیر گذار است ،که نمونه خیلی بارز آن تالاسمی است ، این بدان معنی است که ،در زنی که با این بیماری ارتباط دارد ، یک جهش رخ دهد حتما فرد دچار تالاسمی می شود و اگر این جهش صورت نگیرد ، تالاسمی رخ نمی دهد .
برخی از بیماری ها هم وجود دارند که ژنتیکی نیستند و تنها عوامل محیطی در انتقال آن ها موثر می باشند، مثل بیماری های عفونی که به دلیل یک عامل محیطی رخ می دهد .
در مقابل یک سری از بیماری ها هم وجود دارد که به آن ها گفته می شود مولتی فکتوریال یا همان چند عاملی ، یعنی در این دسته از بیماری ها هم ژنتیک دخیل می باشد و هم محیط . تنبلی تخمدان یا همان تخمدان پلی کیستیک در این دسته از بیماری ها وجود دارد که ژنتیک و محیط در بروز آن دخیل می باشد . در صورتی که فرد زمینه ژنتیکی داشته باشد و سبک زندگی فرد صحبح نباشد، ممکن است فرد دچار تبلی تخمدان شود .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید : 44048016 

درمان تنبلی تخمدان

خوشبختانه در طی باروری تخمدان پلی کیستیک بهترین پاسخ را به درمان می دهد ، اگر درمان دارویی برای تنبلی تخمدان موفق نباشد می توان با استفاده از لاپاراسکوپی درمان را انجام داد .
اصلاح روش زندگی
تغذیه مناسب ، شامل تمام گروه های غذایی و ویتامین ها و املاح .
ورزش مداوم و منظم
خواب کافی
دوری از استرس
کم کردن وزن در افراد چاق
استفاده از دارو های خوراکی در افرادی که تصمیم به بارداری ندارند
درمان پر مویی، همگی در درمان کمک کننده می باشند

نتیجه گیری

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان در مرحله اخر به تمام افراد عزیز توصیه می کنند که در صورتی که دچار تنبلی تخمدان هستند ، بهتر است در مرحله اول با اصلاح سبک زندگی خود درمان را آغاز کنید . مراجعه منظم به متخصص زنان و اصلاح سبک زندگی از بروز انی بیماری جلوگیری می کند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره 44048016  تماس بگیرید .

 با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

18 − 4 =