زایمان در آب

زایمان در آب

روش زایمانی که امروزه بیشتر در بین مادران جوان شایع شده است ،با گذشته بسیار تفاوت دارد ، روش زایمان در آب یکی از این روش های زایمان است که مادر با کمال آرامش در کنار همسر خود زایمان را انجام می دهد ، در حقیقت زایمان در آب یک تکنیک نوین در زایمان است .
، در طی زایمان در آب متخصص زنان در کنار مادر حضور دارد و در صورتی که درد زایمان برای مادر زیاد باشد با استفاده از بی دردی های نسبی ،درد توسط متخصص زنان کنترل می شود .

زایمان در آب

زایمان در آب

چرا زایمان طبیعی درآب؟

از آنجا که ترس و نگرانی مادر از زایمان طبیعی مادران را به سمت زایمان به روش سزارین سوق داده است، متخصصین زنان یک روشی دیگر از زایمان طبیعی به نام زایمان طبیعی در آب را پیشنهاد دادند که در این روش، آرامش مادر به نسبت بیشتر از قبل است و یک روش کمکی برای کاهش درد زایمان می باشد .
زایمان طبیعی در آب درد های انقباضی در شکم را کاهش می دهد و بانوان می توانند با این روش، زایمان بدون درد را تجربه کنند .
زایمان سزارین می تواند مضراتی داشته باشد و بهتر است تنها در مواقع اضطرای از آن استفاده شود ، زایمان طبیعی در آب انتخاب خوبی است ، زیرا در طی این روش میزان بروز عفونت به حداقل می رسد و مادر درد کمتری را احساس می کند .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :44048016

فواید زایمان در آب

در مراحل انتهایی مادر به نسبت آرامش بیشتری دارد .زیرا آب گرم سبب می شود مادر آرامش بیشتری در حین زایمان داشته باشد .
ازآنجا که مادر در آب غوطه ور است ، این موقعیت او سبب حرکات بهتر جنین برای خروج او از رحم مادر می شود .
همچنین غوطه ور بود در آب ، فشار خونی که به دلیل اضطراب کاهش یافته است را کنترل می کند .
شناورشدن در آب باعث انقباضات رحمی کارآمد تر و بهبود گردش خون شده، در نتیجه باعث اکسیژن رسانی بهتر به عضلات رحم، درد کمتر برای مادر و اکسیژن رسانی بیشتر به جنین میشود.
عضلات کف لگن در این روش شل تر می شود و همین امر سبب کاهش پارگی در هنگام زایمان می گردد .

آیا زایمان در آب محدودیت دارد ؟

مادرانی که به آب علاقه ندارند و یا تا به حال به استخر نرفتند به طور حتم زایمان در آب برای آن ها انتخابی ایده ال نیست ، این نوع زایمان بیشتر به بانوانی پیشنهاد می شود که به آب علاقه مند هستند زیرا بدن آن ها با آب سازگار تر است و می توانند تجربه یک زایمان ایده آل را داشته باشند .
متخصص زنان در صادقیه به بانوان عزیز توصیه می کنند که با انتخاب بهترین روش زایمان، سلامتی خود و نوزادشان را تضمین کنند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

14 − دو =