زایمان زودرس

زایمان زودرس

راه های پیشگیری از زایمان زودرس چیست ؟ زایمان زودرس چه علائمی دارد ؟ چه دارو هایی برای جلوگیری از زایمان زودرس کمک کننده هستند ؟ آیا شما هم تا به حال تجربه زایمان زودرس را داشته اید ؟ اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید و یا اینکه زایمان زودرس را تجربه کرده اید و به دنبال راهکار هایی برای پیشگیری از آن هستید ، توصیه می شود ادامه مطلب را مطالعه کنید . دکتر صدیقه آذری متخصص زنان در غرب تهران در ادامه این مقاله زایمان زودرس و راه های پیشگیری و کنترل زایمان زودرس را بررسی می کنند .

زایمان زودرس

زایمان زودرس

زایمان زودرس چیست ؟

زایمان زودرس زمانی رخ می دهد که قدرت و انقباضات رحم ، همراه با فشار زیادی باشد و فواصل آن در گذر زمان کوتاه تر شود که این امر بر دهانه رحم تاثیر می گذارد و موجب نرم شدن و باز دشن دهانه رحم می شود . به بچه هایی که بین 32 تا 37 هفته بدنیا می آیند پره ترم می گویند و اگر زودتر از 32 هفته متولد شوند به آن ها خیلی زودرس گفته می شود. در طی معاینات که در طول بارداری انجام می شود، متخصص زنان می تواند احتمال داشتن یک زایمان زودرس را تخمین بزند ، در این صورت بقا جنین تخت تاثیر عوامل مختلفی وجود دارد .

راه های جلوگیری از زایمان زودرس

زایمان زودرس یکی از نگرانی های شایع قبل از تولد در بین زوجین است . این زوج ها بیشتر از متخصص زنانی که تحت کنترل او هستند در رابطه با راهای پیگشیری از بروز زایمان زودرس سوال می پرسند . در صورتی که مادر احتمال زایمان زودرس را داشته باشد ، دارو هایی برای او تجویز می گردد این دارو ها برای طولانی کردن دوره بارداری و همچنین بلوغ ریه های جنین کمک کننده می باشد .
همینطور دارویی به نام توکولیتیک هم در این موارد می تواند کاربرد داشته باشد ، این دارو برای کند کردن سرعت انقباضات رحم کاربرد دارد . لازم است تا مادر تحت کنترل متخصص زنان باشد تا با توجه به شرایط و سن بارداری داروها و کنترل های مخصوص تجویز گردد .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید : 44048016

علائم زایمان زودرس چیست ؟

علائمی که زایمان زودرس با خود همراه دارد ، بروز انقباضات رحمی ، به فواصل منظم و همچنین قدرت انقباضات با گذر زمان بیشتر می شود .
باید توجه داشته باشید، در صورتی که انقباضات به صورت پراکنده و گذرا باشد و این انقباضات طول مدت کوتاهی داشته باشد و همینطور فواصل منظمی نداشته باشد ، این انقباضات تحت عنوان زایمان زودرس مطرح نمی شود .

چه عواملی سبب زایمان زودرس می شود ؟

عوامل مختلفی می تواند سبب بروز زایمان زودرس شود، اما یکی از مهمترین آن ها عفونت ها هستند که می تواند نتیجه زایمان زودرس را داشته باشد ، خوشبختانه در صورتی که این عفونت ها اگر در موعد مشخص و زود هنگام تشخیص داده و درمان شود، می توان تا حد قابل توجهی از بروز زایمان زودرس پیشگیری شود.

  با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

4 × پنج =