زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

بهترین روش زایمان چیست ؟ آیا زایمان طبیعی بدون عوارض است ؟ چگونه می توانیم یک زایمان طبیعی بی خطر و آسان داشته باشیم ؟ مادراران باردار به طور حتم در دوران بارداری به دنبال بهترین روش زایمان هستند ،زایمان در حالت کلی به دو صورت طبیعی و سزارین انجام می شود که بسته به شرایط افراد بهترین روش زایمان انتخاب می شود . دکتر صدیقه آذری بهترین جراح زیبایی زنان در ادامه به بررسی روش زایمان طبیعی می پر دازند اگر شما هم باردار هستید و یا تصمیم به بارداری دارید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .
یکی از دغدغه های خانم های باردار با نزدیک شدن به انتهای بارداری انتخاب روش زایمان است . طبیعتا انتخاب روش زایمان طبیعی می تواند یک انتخاب خوب باشد . دلیل آن هم در این است که این روش زایمان عوارض کمتری را ایجاد می کند . فوایدی که زایمان طبیعی برای مادر و جنین دارد در مقایسه با سزاین بیشتر است .
توصیه می شود زایمان سزارین تنها در شرایط اضطراری انجام شود .

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

مزایای زایمان طبیعی

این روش زایمان مزیت های بیشتری برای نوزاد و مادر دارد از جمله :
بعد از زایمان رحم مادر در زمان کم تری جمع می شود
طول دوران بهبودی مادر بعد از زایمان بسیار کم است ،به گونه ای که مادر می تواند یک یا دو ساعت بعد از زایمان سر پا شود .
از آنجا که حال عمومی مادر خوب است در نتیجه نوزاد با مادر ارتباط بهتری برقرار می کند . نوزاد از شیر اول مادر که بسیار مفید است تغذیه می کند و در نتیجه تکامل بهتری پیدا می کند .
خونریزی مادر پس از زایمان طبیعی بسیار کمتر از روش زایمان سزارین است .
دکتر صدیقه آذری بعد از معاینه و بررسی جنین با توجه به شرایط بهترین روش زایمان را توصیه می کنند . گاهی بنا به دلایلی مادر توانایی زایمان طبیعی ندارد ، لازم است تا متخصص زنان در این زمان با کمک زایمان سزارین مادر و جنین را نجات دهد .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :۰۲۱۴۴۰۴۸۷۴۴

مراحل زایمان طبیعی

برای بهتر مدیریت کردن، زایمان را به سه مرحله اصلی تقسیم می کنیم . مرحله اول زمانی است که درد های زایمان شروع می شود . در حقیقت این درد ها منجر به باز شدن دهانه رحم به طور کامل می گردد . این انتظار می رود که در طی زایمان طبیعی دهانه رحم حدود 10 سانت باز شود . با شروع انقباضات، جنین به سمت رحم هدایت می شود ،با نزدیک شدن جنین به دهانه رحم ، رحم نرم می شود تا شرایط برای خروج جنین محیا گردد . مرحله دوم زایمان شامل خروج نوزاد است . در این مرحله انقباضات به شدت تقویت می شود . همکاری های مادر برای خروج نوزاد بسیار تاثیر گذار است و در نهایت مرحله سوم زایمان طبیعی را داریم که شامل خروج نوزاد و جفت می باشد . باید جفت در محدوده زمانی بین 5 تا 30 دقیقه از رحم خارج شود .
شما می توانید برای مراقبت های بعد از زایمان طبیعی خود با متخصص زنان خود مشورت کنید

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

مسمومیت بارداری

غربالگری دوران بارداری

زایمان سزارین یا طبیعی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

9 − نه =