سرطان رحم

سرطان رحم

آیا سرطان رحم کشنده است ؟ آیا سرطان رحم درمان دارد ؟ علائم سرطان رحم در دوران یائسگی چیست ؟ بیشتر از 90 درصد زنان مبتلا به سرطان رحم با برداشتن رحم و تخمدان درمان می شوند می توان گفت بیش تر از 2.8 درصد زنان مبتلا به سرطان رحم هستند ،به طور حتم شما هم با این سوالات مواجه می شوید که آیا درمان قطعی برای سرطان رحم وجود دارد یا خیر و اینکه راه های پیشگیری از سرطان رحم در زنان چیست . مسلما اطلاع داشتن از یک بیماری کمک بسیاری در روند درمان دارد . اگر شما هم اطلاع کافی از این بیماری ندارید توصیه می شود مقاله زیر را مطالعه کنید .
رحم بانوان را می توان به سه قسمت اصلی تقسیم بندی کرد ،از جمله : دهانه رحم ، پوشش اندومتر و دیواره عضلانی . توده های سرطانی که ممکن است خوش خیم و یا بدخیم باشند بدون کنترل رشد می کنند و بر نواحی عضله و اندومتر تاثیر می گذارند . سلولهای سرطانی ممکن است سبب ایجاد یک توده (تومور بدخیم)شوند . سلولهای غیر سرطانی که توده ای را تشکیل می دهند، تومورهای خوش خیم نامیده می شوند.

سرطان رحم

سرطان رحم

علل ایجاد سرطان رحم

اگر چه علل دقیق سرطان رحم شناخته نشده است، اما عوامل بسیاری وجود که می تواند در آن تاثیر گذار باشند از جمله ،زنان مبتلا به رشد بیش از حد اندومتر (هیپرپلازی)، چاقی، زنانی که سابقه بارداری ندارند ، شروع یائسگی پس از52 سال، سابقه خانوادگی سرطان رحم ،استروژن درمانی ،مصرف دخانیات و …

انجام چکاپ دوره ای زنان  در تشخیص و  درمان  انواع بیماری ها  تاثیر گذار است .

علائم و نشانه های مشترک سرطان رحم

کلید تشخیص سریع آگاهی به علایم خطر آن است.خونریزی نامنظم ولکه بینی،ترشح جدید از واژن یا خونریزی و لکه بینی بعد از یائسگی همه می توانند از علایم سرطان رحم باشند. این موارد می توانند مداوم یا متناوب باشند و باید به دقت بررسی شوند.

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :۰۲۱۴۴۰۴۸۷۴۴

تشخیص سرطان رحم

سرطان رحم معمولا با معاینه لگن، تست پاپ اسمیر ، سونوگرافی و بیوپسی تشخیص داده می شود. گاهی ممکن است CT یا MRI برای کمک به تأیید توسط متخصص زنان تجویز گردد .

درمان سرطان رحم

گزینه های درمان ممکن است شامل چند مورد باشد که بسته به وضعیت و سلامت فرد تعیین می گردد
درمان جراحی معمولا شامل حذف رحم، تخمدان، لوله های فالوپ، گره های لنفاوی مجاور و بخش مهمی از واژن می شود. لازم به ذکر است که امروزه بسیاری از جراحی ها با لاپاراسکوپی انجام می شود که سبب به حداقل رساندن عوارض می گردد .

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

سفید کردن واژن

تنگ کردن واژن

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

درمان فیبروم رحمی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

هفده + نوزده =