غربالگری دوران بارداری

غربالگری دوران بارداری

غربالگری چیست ؟ هزینه آزمایش غربالگری چقدر است ؟ اعداد نرمال برای آزمایش غربالگری چیست ؟ آزمایش غربالگری چگونه انجام می شود ؟ بی شک با شروع دوران بارداری تمام مادران برای جلوگیری از هر گونه اختلالات رحمی این سوالات را از متخصص زنان خود می پرسند . یک بارداری ایمن نیازمند آزمایشات و مراقبت هایی است . اگر شما هم باردار هستید و یا تصمیم به بارداری دارید توصیه می شود مقاله زیر را بخوانید . دکتر صدیقه آذری در ادامه به بررسی مراقبت ها و آزمایشات در طول دوران بارداری می پردازند .

غربالگری دوران بارداری

غربالگری دوران بارداری

انجام غربالگری جنین در طول دوران بارداری برای تمام خانم های باردار وبدون در نظر گرفتن سن ، الزامی است .این تست ها همانطور که از اسمش پیداش غربالگری می باشند و نمی توانند به عنوان تشخیص قطعی آن را معرفی کنیم و در صورتی که جواب غربالگری برای مادر مثبت و یا پر خطر اعلام شود این به معنی ابتلا جنین نیست ، در این موارد لازم است با روشی به نام آمنیوسنتز تشخیص قطعی داده شود .
زمانی که تست غربالگری مثبت باشد، زوجین نگران می شوند ،باید گفت جای نگرانی نیست غربالگری دراین موارد تنها نشان دهنده بررسی های بیشتر است .

آمنیوسنتز چیست ؟

آمنیوسنتز روشی است که تحت نظارت سونوگرافی انجام می شود، لازم است با یک سوزن که از طریق پوست وارد می شود ،با کمک سونوگرافی اقدامات مراقبتی انجام شود تا بند ناف و جفت جنین آسیب نبینند . مقداری از مایع اطراف جنین با کمک سرنگ خارج می شود و برای بررسی های بیشتر به آزمایشگاه ارسال می شود و تشخیص قطعی در این مرحله انجام می شود .
غربالگری دوران بارداری تنها به این منظور انجام می شود که ،آیا جنین در رحم مادر دچار اختلالاتی است یا خیر ؟اگر به هر دلیل مشکلات ژنتیکی و اختلالاتی از این قبیل دیده شود، از نظر قانونی اجازه سقط جنین صادر می شود .
لازم به ذکر است که این آزمایشات تا حدی قدرت تشخیص دارند در صورتی که آمنیوسنتز تقریبا صد در صد قدرت تشخیص را دارد . گاها برخی از مادران هنگام مراجعه به دکمتر صدیقه آذری بیان می کنند که گزارش غربالگری ما کم خطر گزارش شده ولی فرزند آن ها دچار اختلالات است ،در این موارد باید گفت این آزمایشات که در سه مرحله انجام می شود به طور قطعی ، مشکلی را بازگو نمی کند،در این موارد برای جلوگیری از هر گونه اختلال لازم است تا بررسی های بیشتری انجام شود .

دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان هستند . شما می توانید جهت مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :۰۲۱۴۴۰۴۸۷۴۴

بهترین زمان برای انجام غربالگری چه زمانی است ؟

انجام غربالگری در دروان بارداری بین هفته های 11 تا 13 هفته بارداری می باشد . در طول این بررسی یک سونوگرافی و یک آزمایش انجام می شود . در صورتی که غربالگری مرحله اول از نتایج خوبی برخوردار باشد به همین ترتیب در دوره های زمانی مشخص غربالگری ادامه دارد .
شما می توانید برای جلوگیری از هر گونه خطرات احتمالی از جمله مسمومیت بارداری و یا تغذیه مناسب در این دوران با دکتر صدیقه آذری مشورت کنید .

برخی از مطالب مفید دکتر صدیقه آذری متخصص زنان و جراح زیبایی زنان

درمان فیبروم رحمی

 جراحی زیبایی واژن

تنگ کردن واژن

لابیاپلاستی

با تشکر مدیریت سایت دکتر صدیقه آذری جراح زیبایی زنان

پاسخ

3 × پنج =